volto amoreVolto Amore

Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
ANTOINE DE SAINT – EXUPÉRY „ MAŁY KSIĄŻĘ ”

8.12.2017: Telewizja Wrocław nagrywała materiał dotyczący Sierocińca Safe Haven w Ugandzie. Razem z Anią Małecką, w nagraniu wziął udział Bogusław Barański, który podzielił się przed kamerą swoją miłością do dzieci z Safe Haven i doświadczeniami z podróży do Ugandy. Była to również okazja do przekazania szerokiej widowni naszego dzieła budowy nowego Sierocińca i Szkoły.

6.12.2017: Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota zaprosiła nas na Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie Justyna Różewicz - Suszczyńska i Marcin Suszczyński poprowadzili wspólne kolędowanie poprzedzone wizytą oczekiwanego przez wszystkie dzieci Mikołaja, który w asyście elfów i Pani Klaun rozdawał wspaniałe prezenty.

Zapraszamy serdecznie na WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN: NAPRWDĘ DOBRY WIECZÓR – MĘSKIE WIECZORY Z ZAPACHEM IMBIRU, które niebawem rozpoczynamy w Katowicach, dzięki otwartości MIASTA KATOWICE.

warsztatywarsztaty

22.11.2017: Ostatnie w tym roku Spotkanie Zarządu upłynęło na podsumowaniach i planach na rok następny. Zarząd dyskutował też o konkursach na dotacje i o terminach składania wniosków. Sporo czasu poświecono też Projektowi Instytutu Rozwoju i Zmiany, który rusza tuż po Nowym Roku w Katowicach.

2-16.11.2017: Nasz Szef Bogusław udał się z wizytą na druga stronę Bałtyku, do naszych przyjaciół z PASSION & MERCY. To czas refleksji i owocnych spotkań, by inicjatywa mogła się owocnie rozwijać. Oczywiście gorąco pozdrawiamy PASSION & MERCY i życzymy pełnego pasji zaangażowania.

passion

4.11.2017: Nasi Partnerzy z RITUAL CLUB w Katowicach obchodzą swoje 3 Urodziny. Z tej okazji odbyła się fantastyczna impreza w stylu lat 20-tych, na której był obecny nasz Prezes Zarządu. RITUALOWI życzymy wielu sukcesów w dalszym rozwoju oraz fantastycznych i zmotywowanych klientów. Jednocześnie bardzo dziękujemy za otwartość, życzliwość i współpracę.

ritual

2.11.2017: Zaduszki to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia. Jest to również czas pożegnań. W ostatnim roku odeszły dwie ważne Osoby i Osobowości dla naszej Fundacji: Danuta Szaflarska (19.02.) oraz Zbigniew Wodecki (22.05.). Wierzymy, że emanują uśmiechem i energią po drugiej stronie życia.

szaflarskawodecki

26.10.2017: Podczas III Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego, nasza Wiceprezes Justyna była gościem panelu: Po prostu ZRÓB TO – kobieca energia zmian. Podczas panelu opowiedziała o projektach Fundacji oraz o swoim zaangażowaniu jako kobiety. Relacja z tego wydarzenia na naszym Facebooku.

21.10.2017: Z inicjatywy Szefa Fundacji Bogusława, odbyło się w Katowicach spotkanie Coachów i Mentorów, absolwentów Coachingu & Mentoringu Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Owocnym dysputom i refleksjom nie było końca. Jednocześnie stworzyło to okazję do rozmów na temat Instytutu Rozwoju i Zmiany oraz zawiązania współpracy.

Prezes Zarządu reprezentował naszą Fundację podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Na zakończenie panelu: Gospodarka, klimat, społeczeństwo – kobiety zmieniają świat, w krótkim wystąpieniu wraz z prezentacją opowiedział o projekcie budowy SAFE HAVEN w Ugandzie, zapraszając do współpracy w tworzeniu tego pięknego dzieła. Fotorelacja z tego spotkania na naszym fanpagu.

To był cudowny czas integracji i zacieśnienia więzi. Pobyt w Kotlinie Kłodzkiej i w Czechach, wspólne zwiedzanie Skalnego Miasta przerywane padającym deszczem, a nade wszystko niekończący się śmiech z najdrobniejszych powodów. W tak cudownej atmosferze spędziliśmy wspólne chwile. Mnóstwo rozmów, ale też okazja do wzajemnego poznania się pozwolą nam wspólnie współpracować. Bowiem nowa Siedziba Fundacji mieści się w siedzibie Świata Piękna, za co gorąco dziękujemy. Fotorelacja z wyprawy oczywiście na naszym Facebooku.

5.10.2017. Dobiega końca pewien ważny etap działania naszej Fundacji. Od początku istnienia, Fundacja miała swoją siedzibę w Warszawie, a wiele miesięcy korzystaliśmy z usług Pani Izy Badowskiej i jej Firmy twojebiuro24. Nadszedł moment zakończenia długiej i pięknej współpracy i przeniesienia całkowicie wszelkich spraw i funkcjonowania Fundacji do Katowic. Dzisiejsze wizyta Bogusława w Warszawie ma na celu pozamykanie spraw i biura w Warszawie. Pani Izo bardzo dziękujemy za otwartość, dyspozycyjność i profesjonalizm i życzymy sukcesów w dalszej pracy. Oczywiście dołączamy Pani Firmę do grona naszych Partnerów.

4.10.2017: Na Uniwersytecie Społecznym SWPS w Katowicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie, w którym wziął aktywny udział nasz SZEF Bogusław. W ramach Strefy PSYCHE Uniwersytetu SWPS odbył się wykład: "Kampania społeczna jako narzędzie do walki z przestępczością z tzw. ciemnej liczby" oraz warsztat: "W czuły punkt, czyli kampania społeczna, która dotyka". Prowadzenie: dr Joanna Stojer-Polańska - kryminalistyk, mgr Aleksandra Potoczek – reżyser. Niesamowicie owocny czas spotkania, podczas którego prelegentki pokazały istotę kampanii społecznych, co dla naszej Fundacji jest bardzo istotne. Była też okazja do twórczych rozmów kuluarowych i nawiązania nowych kontaktów.

Po dłuższej przerwie nasz szef Bogusław wznawia pisanie bloga na temat świadomego życia. Dzisiaj kolejny ciekawy artykuł. Zapraszamy do lektury.

Kolejny ważny krok na mapie projektów Fundacji. Rozpoczęliśmy przygotowania i negocjacje z Miastem Katowice do otwarcia INSTYTUTU ROZWOJU I ZMIANY w Katowicach czyli przestrzeni, gdzie będzie można skorzystać z pomocy coacha, psychologa, psychoterapeuty, mediatora, ale także wziąć udział w warsztatach i szkoleniach, które Instytut proponuje. Mamy nadzieję, że już za kilka tygodni będziemy mogli podzielić się z Wami relacją z otwarcia Instytutu.

Mimo, iż plany przed wakacjami były inne i sporo tematów czeka na finalizację, to spotkanie Zarządu po wakacjach zogniskowało się w zasadzie na jednej bardzo istotnej kwestii. Zarząd podjął decyzję o przeniesieniu siedziby do Katowic i jednocześnie dokonał istotnych zmian w Statucie. Pozostałe kwestie, które były odłożone na czas wakacji zostaną podjęte na październikowym posiedzeniu. Teraz czas na dopełnienie wszelkich formalności związanych z przeniesieniem Siedziby Fundacji.

Cieszymy się z obecności naszych długoletnich Przyjaciół. Bez wątpienia należy do nich Emon Ehsan Muttalib, właściciel Restauracji MASALA HOUSE i THALI HOUSE w Katowicach. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na Jubileuszu 5 lat Restauracji MASALA HOUSE. Bogusław i Ewelina wzięli udział w tej pięknej uroczystości. Emonowi i jego żonie Justynie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów oraz dalej tak przepysznej kuchni indyjskiej.

I stało się... machina ruszyła... Rozpoczyna się budowa Domu i Szkoły dla naszych Kochanych Dzieciaków z SAFE HAVEN. Bardzo gorąco Was prosimy o wsparcie i udostępnianie wszelkimi możliwymi kanałami naszej zbiórki: facebook, mail, what's up... Niech się dzieje WIELKIE DOBRO! Pozdrawiamy Was gorąco! Niech Anioły się Wami opiekują!
https://zrzutka.pl/h9whzk

Zespół Justyna Różewicz & Amazing Band w składzie: Remigiusz Knapik instrumenty klawiszowe, Marcin Suszczyński gitara basowa oraz Floris van Elderen perkusja oraz Justyna Różewicz-Suszczyńska wokal, to tegoroczni finaliści XII Ogólnopolskiego Konkursu piosenek Grzegorza Ciechowskiego, który odbył się w ramach XVI Festiwalu Im Memoriam 25-26 sierpnia 2017 roku w Tczewie.
Ich interpretacja utworu "Nieustanne tango" została doceniona przez jury w składzie: Barbara Jackiewicz, Sławomir Ciesielski, Adam Wendt, Kamil Wicik i Artur Szuba, które przyznało im Nagrodę Fanklubu "Republika Marzeń" (występ podczas Dnia Białej Flagi 2018 w Toruniu, oraz umieszczenie nagrania na składance CD "Dzień Białej Flagi 2017" wydanej przez Polską Wytwórnię Muzyczną RKDF).
Gratulujemy bardzo serdecznie i cieszymy się z pierwszego poważnego sukcesu naszej muzycznej Ekipy.
Relacja z tego wydarzenia na Facebooku.

Kolejna wizyta Bogusława w Szwecji związana była z inauguracją działań PASSION & MERCY COMMUNITY po wakacyjnej przerwie, pracami nad poprawkami do statutu i wytyczeniem kierunków działania a cały rok. Krótki, ale bardzo intensywny i owocny czas.

Kolejne dni to pomoc w ogarnianiu i dopinaniu różnych spraw przed wylotem Ani i jej siostry Justyny do Ugandy. Jak wiadomo trudności nie brakuje, ale wspólnymi silami można je pokonywać.

W czasie spotkania z Anią, jedna z potrzeb codziennego funkcjonowania, która została nam powierzona to pomoc w zakupie dobrego aparatu fotograficznego z możliwością nagrywania filmów. Bogusław uruchomił wszelkie swoje kontakty i tak trafiliśmy do Pana TOMASZA KACZMARKA i jego firmy DIGITAL24.PL.
Składamy gorące podziękowanie dla Pana TOMASZA KACZMARKA, Firmy DIGITAL24.PL, a za ich pośrednictwem dla FIRMY OLYMPUS za udzielenie 50% rabatu na zakup aparatu. Jesteśmy przekonani, że sprzęt będzie służył dla SAFE HAVEN przez długie lata. Gorąco dziękujemy za pomoc!!!

Pojawienie się we Wrocławiu Bogusława, zwykle wiązało się z posiedzeniami Zarządu, kiedy dzięki gościnności Justyny i Marcina, dosyć często odbywały się w stolicy Dolnego Śląska. Jednak tym razem powód wizyty był bardziej osobliwy. Otóż na krótkim urlopie przebywa w Polsce Ani Małecka z Safe Haven w Ugandzie, stąd było to bardzo dobry moment do spotkania i przedyskutowania potrzeb dzieci, pilnych zaangażowań i planów na przyszłość. Ania opowiedziała też o różnych problemach, z którymi się borykają, z których najbardziej poważny to coraz większy brak miejsca, ze względu na ilość dzieci, które przychodzą. Spotkanie zakończyło się bardzo pozytywnym akcentem. Bogusław podjął decyzję, że po przedyskutowaniu szczegółów z Zarządem, nasza Fundacja po wakacjach rozpocznie zbiórkę funduszu na budowę nowego Sierocińca. Przedsięwzięcie ogromne. Ale przecież zarażeni charyzmą Bogusława, nie boimy się wielkich przedsięwzięć i wierzymy mocno w jego powodzenie.

Na początek lipca Prezes zwołał nadzwyczajne posiedzenie Zarządu, a to oznacza, że sprawa jest istotna i pilna. I rzeczywiście tak jest. To moment zatwierdzenia Sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2016 rok. Z całego serca dziękujemy Ani Nowosielskiej za ofiarną pracę księgową i nieocenioną pomoc. Przygotowanie całorocznego sprawozdania to wielka odpowiedzialność. Dzięki Ani Nowosielskiej mogliśmy spełnić ustawowy obowiązek.

Kolejne spotkanie Zarządu Fundacji było podyktowane zbliżającymi się poważnymi zmianami, nowymi działaniami i sposobami promocji naszej Fundacji. Dyskusjom nie było końca, a wiele spraw zostało odłożonych do wakacyjnej refleksji. Jednak ważnym przypieczętowaniem obrad było podjęcie decyzji o realizacji kolejnego projektu dal SAFE HAVEN w Ugandzie. Dzięki otwartym sercom PASSION & MERCY COMMUNITY do końca roku będziemy finansować pensję nauczycielki, która będzie uczyć dzieci w SAFE HAVEN. Projekt edukacyjny rusza do przodu, z czego się ogromnie cieszymy.

Reset, dystans, chillout i po prostu... CISZA. Tak można nazwać weekend w Hoteliku Orańskim, który przeżywali Bogusław i Ewelina. Jednak nie był to do końca czas przeznaczony tylko na błogie lenistwo w ciszy. To był również czas kreatywnego poszukiwania kierunków działania naszej Fundacji. Jaki będzie tego efekt? O tym będzie się można przekonać już niebawem.

Ważny dzień dla Justyny i jej młodych podopiecznych, dlatego nie mogło zabraknąć w tym dniu, we Wrocławiu, naszego Szefa Bogusława. We Wrocławskim Klubie Anima miało miejsce niecodzienne wydarzenie Dzieci z Zespołu The Animators – podopieczni Justyny, profesjonalni muzycy z naszego Fundacyjnego Zespołu AMAZING BAND zaprezentowali autorski Musical Justyny: "Lata 90-te od podwórka". Niesamowite wydarzenie. Gratulujemy Justynie i życzymy wielu takich artystycznych przedsięwzięć w ramach Studia Aktywności TO LUBIE.

To było bardzo istotne spotkanie Zarządu. Po obszernej relacji Bogusława z podróży do Ugandy połączonej oczywiście z przekazaniem drobnych upominków dla współpracowników, podjęta została decyzja o Stałym Patronacie Fundacji VOLTO AMORE nad Sierocińcem SAFE HAVEN w Mbarara w Ugandzie, prowadzonym przez Anię Małecką i jej Fundację AGANDI. Kolejnym istotnym wydarzeniem było zatwierdzenie trzech projektów, które zostaną zrealizowane dzięki ofiarnym sercom PASSION & MERCY COMMUNITY. Projekty dotyczą zakupu mleka i pampersów dla niemowlaków oraz szafy na ubrania dla dzieci, a także wyposażenia Sali szkolnej i zakupu przyborów szkolnych. Cieszymy się ogromnie, ze możemy zmieniać jakość życia tych dzieci. Oczywiście zdjęcia z tego przedsięwzięcia znajdziecie na facebooku.

Bogusław odwiedził z kilkudniową wizytą PASSION & MERCY COMMUNITY czyli naszych rodaków w południowej Szwecji, którzy rozwijają wspaniałą inicjatywę Grup rozwojowych. Nadszedł moment prawnego uregulowania ich działalności, stąd nie mogło zabraknąć w tych pracach głównego inicjatora tego przedsięwzięcia.

Bogusław i Ewelina postanowili odwiedzić miasto Ojca Mateusza i zbadać grunt pod ciekawe przedsięwzięcie, które chcemy zrealizować w Sandomierzu w przyszłym roku. Szczegóły już jesienią. Śledźcie nasze NEWSY na stronie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpagu na Facebooku, gdzie znajdziecie relację naszego Szefa Bogusława do Ugandy wraz foto i video reportażem.

Nadszedł długo oczekiwany moment wylotu do Ugandy. Serce pełne emocji, pytań, niewiadomej. Długi lot, próby zaśnięcia, ale myśli krążące po głowie nie pozwalały zasnąć. Co nas czeka tam na miejscu, czego mi przyjdzie doświadczyć? Czy serce pomieści te wszystkie emocje, wzruszenia, zetknięcie z niełatwą rzeczywistością życia? A może coś mnie zadziwi? I dotarliśmy po wielu godzinach lotu... zmęczenie, ale szczęśliwi z wieloma walizkami dobroci dla dzieci… Wtedy nie wiedziałem jeszcze, ze to będzie podróż życia...
Uganda… kraj sprzeczności, absurdów, paradoksów... a jednocześnie kraj uśmiechniętych ludzi, życzliwych, czekających, spragnionych miłości, życzliwości, dobroci, odrobiny wrażliwości… Co zostawiła ta podróż w moim sercu? Wdzięczność za małe rzeczy, które mam... jedzenie, dach nad głową, przyjaciół, bezpieczeństwo… podziw dla tych ludzi, którzy cieszą się z drobiazgów i nie narzekają, którzy dziękują za zeszyt i długopis jak za największy prezent o św. Mikołaja… Uśmiech każdego dziecka, które spotkałem, szczególnie dzieci z Safe Haven, każdą wspólna zabawę, każde przytulenie, każdy wspólne jedzenie POSZO i MATOKE, moje adoptowane dziecko – Jordana… złość i wzruszenie, widząc głód, odrzucenie, cierpienie, nędzę, problemy; ogromne zaskoczenie i zadziwienie wiarą młodych ludzi w Boga, kreatywnością i precyzją rękodzieła... wdzięczność za WIELKIE SERCE Ani Małeckiej, która stworzyła BEZPIECZNĄ PRZYSTAŃ dla Dzieci. Bez wątpienia Uganda wyryła się trwale w moim sercu... Część mnie tam została… A dzieci zabrałem w sercu do Polski... Niezliczona ilość spotkań i to jakich spotkań… Dzieci pokazały mi prawdziwy i szczery entuzjazm, radość, otwartość… To było mega ważne doświadczenie w moim życiu!