volto amoreVolto Amore

Jedynie dzieci wiedzą czego szukają – odparł Mały Książę. – Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia i płaczą, gdy się im ją odbierze.
ANTOINE DE SAINT – EXUPÉRY „ MAŁY KSIĄŻĘ ”

8.03.2018: Spotkanie robocze Zespołu tworzącego Instytut Rozwoju i Zmiany na temat strategii działania na bieżący rok. W skład Zespołu wchodzą: Bogusław Barański – Prezes Zarządu i Dyrektor Instytutu, Violetta Patryn – Dyrektor Biura Zarządu, Anna Pala – psycholog.

5.03.2018: Rozpoczęliśmy oficjalnie Jubileuszową Edycję Konkursu TATO ROKU’ 2018. Oczekujemy na zgłoszenia i mamy nadzieję, że w tym roku znowu nagrodzimy wspaniałych Tatusiów.

20 i 27. 02. 2018: Bogusław uczestniczył w spotkaniu interesariuszy konsultujących wykorzystanie środków w ramach Grantu Funduszy Norweskich w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości. Tematyka, w której zostaliśmy zaproszeni w ramach grona ekspertów to: Służby więzienne i areszt przedprocesowy; Skuteczność i efektywność systemu sądownictwa, wzmocnienie praworządności; Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć. Praca w grupach i panele publiczne dały możliwość szerokiej dyskusji co pozwoliło na wyciągnięcie konkretnych wniosków i zaproponować skuteczne rozwiązania. W najbliższych tygodniach, po konsultacjach ze stroną norweską, zostanie stworzony konkretny program, który będzie realizowany w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości.

19.02.2018: Bogusław spotkał się z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. Spotkanie głównie dotyczyło Jubileuszowej Edycji Konkursu TATO ROKU i Patronatu Pana Ministra. Natomiast życie pisze własne scenariusze. I druga cześć spotkania dotyczyła problematyki przemocy i strategii antyprzemocowej wobec dzieci i młodzieży. Problem ten jest bardzo bliski celom naszej Fundacji i chcemy się w niego mocno zaangażować w ramach Instytutu Rozwoju i Zmiany.

1 – 8.02.2018: Wizyta Bogusława w Szwecji, w czasie której spotkał się z Grupami PASSION & MERCY oraz wziął udział w Balu Karnawałowym.

30.01.2018: Spotkanie z Tomaszem Kondzielnikiem z Inicjatywy NOWI WOJOWNICY to początek współpracy z ekipą świetnych mężczyzn, którzy realizują bardzo fajną inicjatywę rozwojową.

29.01.2018: Wizyta Bogusława we Wrocławiu obfitowała w wiele spotkań i wydarzeń:

26.01.2018: Bogusław złożył wizytę Oldze Bończyk, Przyjaciółce naszej Fundacji, która zawsze chętnie wspiera nasze działania. Zaprosił Olgę do udziału w kapitule konkursu TATO ROKU oraz do udziału w Gali.

17 – 18.01. 2018: Bogusław odwiedził piękny Wrocław, by odbyć spotkania z naszymi partnerami i zaplanować dalsze pola współpracy.

14.01.2018: Spotkanie polsko – ugandyjskie, czyli niedziela pełna niekończących się rozmów, planów, strategii współpracy, planów marketingowych. Tak wyglądało niedzielne popołudnie naszego Szefa Bogusława, który gościł w Katowicach Anię Małecką i Iana Mutambi, którzy będąc w Polsce na krótkim odpoczynku, a jednocześnie załatwiając mnóstwo spraw związanych z Fundacją AGANDI, znaleźli czas by odwiedzić Katowice i przygotować wspólny plan działania na bieżący rok. Ach co to był za owocny czas...

...

10.01.2018: Rozpoczęliśmy starania o współpracę z firmą IKEA w kwestii wyposażenia Instytutu Rozwoju i Zmiany. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli korzystać z owoców tej współpracy.