volto amoreVolto Amore

Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.
ANTOINE DE SAINT – EXUPÉRY „ MAŁY KSIĄŻĘ ”

INSTYTUT ROZWOJU I ZMIANY

mgr Bogusław Barański


MGR BOGUSŁAW BARAŃSKI – DYREKTOR INSTYTUTU

TERAPEUTA, COACH, MENTOR, TRENER ROZWOJU OSOBISTEGO, SPECJALISTA DS. RELACJI I KRYZYSÓW, PRZEWODNIK DUCHOWY, PR MANAGER.

TWÓRCA INSTYTUTU ROZWOJU I ZMIANY, FUNDACJI VOLTO AMORE ORAZ PASSION & MERCY COMMUNITY.

Od ponad 10 lat pracuje z mężczyznami, kobietami i związkami.

Absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie bronił pracę magisterską z psychologii. Ukończył studia podyplomowe z Coachingu i Mentoringu na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Ukończył Certyfikowaną Akademię Psychologa i Psychoterapeuty w Poznaniu. Jest w trakcie specjalizacji z zakresu psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Przygotowuje również rozprawę doktorską z psychologii społecznej.

Jego autorytetem z dziedziny psychologii społecznej jest prof. Philip Zimbardo. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pracy z człowiekiem. Jego główne dziedziny pracy to: kryzysy i ograniczenia, tożsamość mężczyzny i problemy z nią związane, tożsamość kobiety, uzależnienia toksyczne i nietoksyczne, iluzje, relacje, stres i wypalenie, wzmacnianie potencjału, rozwój pasji, efektywny wypoczynek, cisza, medytacja, balans, duchowość, rozwój osobisty i zmiana, osobowość liderów.

Cechuje go podejście personalistyczne, ogromna wrażliwość i empatia, duża asertywność i konsekwencja, umiejętność aktywnego słuchania, praca intuicyjna, szukanie rozwiązań i szans, odkrywanie możliwości i perspektyw, umacnianie poczucia własnej wartości klienta. Jest autorem wielu warsztatów i szkoleń.

Jego działalność terapeutyczno – rozwojowa jest oparta na nurcie eriksonowskim, logoterapii, psychologii społecznej, psychologii relacji, coachingu i mentoringu oraz na Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.