Archiwum

Spotkanie Prezydenta Miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi

5 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" Pan Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Wraz z nim udział w spotkaniu wziął Pan Maciej Biskupski – Przewodniczący Rady Miasta Katowice, Pani Marzena Szuba Wiceprezydent Miasta Katowice, Pani Dorota Kocurek - Poznańska – córka śp. Józefa Kocurka Wiceprezydenta Miasta Katowice, naczelnicy wydziałów, dyrektorzy jednostek miejskich, pracownicy realizujący zadania we współpracy z organizacjami pozarządowymi, Rada Seniorów Miasta Katowice i Powiatowa Rada działalności Pożytku Publicznego w Katowicach.
Głównym punktem programu spotkania było wręczenie przez Prezydenta po raz siódmy nagrody im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej za wykazanie się szczególnym zaangażowaniem na rzecz mieszkańców naszego miasta.
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Prezydenta, który podsumował dotychczasową współpracę z organizacjami pozarządowymi, zwrócił uwagę na zwiększającą się ofertę skierowaną do seniorów oraz przypomniał o nowych elementach współpracy z trzecim sektorem.
Po raz kolejny Prezydent podkreślił wagę działań organizacji, których aktywność i zaangażowanie służy podnoszeniu jakości życia mieszkańców naszego miasta w różnych obszarach życia publicznego.

Źródło: https://www.katowice.eu/

NGO podsumowanie

spotkanie z prezydentem spotkanie z prezydentem

Afryka z poziomu dziecka. Wystawa i panel.

Nasza Fundacja została partnerem projektu DZIECI GAMBII Fundacji URODZENI BY ŻYĆ. W ramach działań organizowana jest wyprawa do szkoły w Brufut w Gambii. Pierwszym etapem projektu jest wystawa i panel dyskusyjny „Afryka z poziomu dziecka”, które odbędą się 17 stycznia 2019 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Do grona panelistów został zaproszony z naszej Fundacji Bogusław Barański. Więcej szczegółów: http://www.urodzenibyzyc.pl/dzieci-gambii/program-ramowy/

afryka

Życzenia Noworoczne 2019

życzenia

W Nowym 2019 Roku
niech nie zabraknie Wam odwagi, determinacji i konsekwencji,
aby realizować marzenia.
A jeśli te już się spełnią, to miejcie kolejne – warto marzyć!
Nie przejmujcie się niepowodzeniami – one są potrzebne, to wyzwania.
Miejcie optymistyczne nastawienie do wszystkiego.
Jeśli napotkacie przeszkody, to kto ma je pokonać jak nie WY!
Na początku Nowego Roku powiedzcie sobie:
jest OK, a będzie jeszcze lepiej...
Naprawdę nic nie MUSZĘ...
przecież wszystko się zmienia, kiedy JA się zmieniam...
... dlatego życzymy Wam twórczej i kreatywnej zmiany
i pełnego rozwoju 2019 Roku

Życzenia Świąteczne 2019

życzenia świąteczne

I need... to dream

marzenia

Dziękując za to, że jesteście z nami i za cały 2018 rok, przygotowaliśmy dla was akcję I need...to dream. Ma ona pomóc Wam wybrać postanowienia noworoczne i co ważniejsze wytrwać w nich przez cały 2019 rok. Wystarczy polubić nasz profil i pod każdym postem, który będzie pojawiać się od jutra do 31.12.2018 na naszym Facebooku, napisać "chcę". Otrzymacie prywatną wiadomość z plikiem pdf, w którym damy Wam wskazówki, jak to wszystko osiągnąć. Śledźcie nasz Facebook. Jutro startujemy.

I need... Santa Claus – podziękowanie

    Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, otwarte serca i pomoc wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej kampanii I need... Santa Claus. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych partnerów:
  • Firma Seget;
  • Salon kosmetyczno – fryzjerski Świat Piękna w Katowicach
  • Kawiarnia Srebrna Łyżeczka;
  • Ritual Club Katowice;
  • Passion & Mercy Community z Malmo w Szwecji

Pieniądze były zbierane w 16 punktach na Śląsku i w Szwecji do puszek oraz na konto. Zebraliśmy 3110 zł, które zostały przekazane na zakup żywności, pampersów, mleka i zabawek dla dzieci z sierocińca Safe Haven w Mbarara w Ugandzie.

I need... Santa Claus

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej kampanii społecznej I need... Santa Claus, w czasie której zbieramy pieniądze na żywność, pampersy, mleko i zabawki dla dzieci z naszego sierocińca Safe Haven w Mbarara w Ugandzie. Kampania trwa od 26 listopada do 15 grudnia. Zbiórkę prowadzimy w 15 punktach na terenie Śląska oraz w Szwecji.

Pomóżmy Mikołajowi dotrzeć do Ugandy, by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Gorąco dziękujemy!

Naprawdę Dobry Wieczór - kobiece wieczory z zapachem pomarańczy

Naprawdę Dobry Wieczór czyli kobiece wieczory z zapachem pomarańczy
WARSZTATY DLA KOBIET
to inicjatywa dla każdej kobiety, która chce się zatrzymać w zgiełku miasta, w gonitwie codzienności, w natłoku spraw, obowiązków i problemów, pośród stresu...
...po to, by chwilę pomyśleć, zaczerpnąć świeżości, złapać oddech, wyciszyć się, porozmawiać o kobiecych sprawach, pomedytować, rozładować napięcie, czegoś doświadczyć, coś nowego odkryć, czegoś się dowiedzieć...
...to wieczór dla 100% kobiety, która CHCE stać się lepszą, bardziej świadomą, konsekwentną, odważną...
Dlaczego pomarańcza?
Pomarańcza orzeźwia, wzmacnia, odżywia, jest źródłem witamin, błonnika, czyli ma dobre właściwości i działanie.
Ma to być impuls dla każdej KOBIETY, by zapragnąć nowej, dobrej jakości życia.
Warsztaty odbywają się w budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Francuskiej 70 w dniach 29, 30 listopada oraz 6 i 7 grudnia 2018.

Mikołajkowy Maraton Zumby

W piątek 7 grudnia 2018 zapraszamy na Mikołajkowy Maraton Zumby, który odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Prowadzącym Maraton będzie absolwent III L.O., Instruktor Zumby i przedstawiciel Rady Fundacji Marek Kalloch. To początek projektu I need..., w którym będziemy zapraszali do aktywności fizycznej mieszkańców w różnych miejscach Katowic. Jednocześnie w ramach Mikołajkowego Maratonu Zumby zapraszamy młodzież III L.O. do przygotowania wspólnie z nami spotu promocyjnego Kampanii Szkoły Nadziei, którą przeprowadzimy w Katowickich Szkołach po feriach zimowych.

4. urodziny Rituala

24 listopada odbyły się 4. urodziny naszego Partnera czyli RITUALA, przeżywaliśmy je w klimacie lat 50-tych czyli totalnie na rock’n’rollową nutę. Naszą Fundację reprezentowali Bogusław i Piotr. Zabawa była świetna, a atmosfera rewelacyjna w doborowym towarzystwie ritualowych klubowiczów i klubowiczek. Życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałych kolejnych lat działalności.

Spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach

7.11.2018
Po raz pierwszy nasza Fundacja uczestniczyła w comiesięcznym spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach. Była to okazja do zaprezentowania naszej działalności innym organizacjom oraz mogliśmy się dowiedzieć o zbliżających się Konkursach dla organizacji pozarządowych oraz o różnych inicjatywach, które będą miały miejsce w Katowicach.

Koncert Wszystkiego Najlepszego Polsko

W Oddziale Dolnośląskim odbyły się warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i seniorów z Powiatu Wrocławskiego, prowadzone przez Justynę Rożewicz – Suszczyńską wraz z Zespołem Amazing Band. Projekt zakończył się podniosłym Koncertem Pieśni Patriotycznych Wszystkiego Najlepszego Polsko, 12 października 2018 w Kątach Wrocławskich, podczas którego zaprezentowali się uczestnicy warsztatów.

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej. Panel: "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Uroczystość wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla.

4.10.2018
Podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, Stowarzyszenie Aktywność Kobiet zorganizowało panel "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Panelistami byli: Ilona Antoniszyn – Klik, Joanna Bensz oraz Bogusław Barański z naszej Fundacji. Panel prowadzony przez Magdalenę Rygiel zainaugurował nowy projekt Stowarzyszenia "Aktywność Kobiet" "PO PIERWSZE ZDROWIE". Podczas Kongresu w Krzyżowej odbyła się również uroczystośc wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla. W gronie Ambasadorów nominujących, a jednocześnie Jurorem Konkursu był Bogusław Barański. Wśród Laureatów znaleźli się: Justyna Różewicz – Suszczyńska nagrodzona w kategorii: Kobieta Przyszłości oraz Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna – nagrodzona w kategorii: Kobieta Rządzi. Obu Laureatkom serdecznie gratulujemy.