Archiwum

Życzenia Wielkanocne

życzenia wielkanocne

Wizyta w Bawarii

W dniach 14-18 kwietnia 2019 Bogusław udał się z wizytą do Bawarii w celu nawiązania współpracy z ośrodkiem pomocy Krohn-Leitmannstetter w St. Wolfgang.
Spotkanie z Eleną Werkstetter – kierownikiem tej placówki, szczegółowa opowieść o metodach pracy z ludźmi oraz zwiedzanie obiektu było okazją do długich rozmów i dyskusji nad możliwościami współdziałania, a przed wszystkim szansą na wzajemne poznanie. Elena wyraziła swoją otwartość i chęć kontaktu. Mamy nadzieję, że to początek dobrej współpracy i wymiany doświadczeń. Będziemy Was na bieżąco informować.

Kampania I need Easter Godness

marzenia

39. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE, Kraków 2019

kongres

Wizyta na 39. Międzynarodowym Kongresie i Targach Kosmetologicznych LNE’ 2019 w Krakowie była okazją do nawiązania cennych kontaktów i rozpoczęcia współpracy przy naszych projektach. Spotkaliśmy się z otwartością i życzliwością wielu firm i osób. Mieliśmy też okazję spotkać się, porozmawiać i zaprosić do współpracy Osi Ugonoh – zwyciężczynię 4 edycji Top Model.

kongres

Warsztaty: I need... Czego potrzebuję?

warsztaty dla kobiet

POROZMAWIAJMY... I need... Czego potrzebuję? Odwaga - Szczęście - Sukces
W sobotę 23 marca 2019, z inicjatywy zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Aktywność Kobiet z Wrocławia, odbyło się spotkanie dla kobiet.

 • Warsztat "I need...Czego potrzebuję" poprowadził Bogusław Barański z naszej Fundacji
 • "Jesteś piękna" - jak za pomocą prostych trików makijażu i fryzury pokreślić walory swojej urody. Porady i indywidualne konsultacje (wraz z wykonaniem makijażu) Lidia Schneider
 • "Kryzys i co dalej?" jak budująco wyjść z trudności poprowadziła Ilona Antoniszyn ze Stowarzyszenia Aktywność Kobiet
 • Zdrowe "co nie co:' przygotowała restauracja Folgujemy

I NEED... CZEGO POTRZEBUJĘ?
...to warsztat dla każdej kobiety, która chce się zatrzymać w zgiełku miasta, w gonitwie codzienności, w natłoku spraw, obowiązków i problemów, pośród stresu...
...po to, by chwilę pomyśleć, zaczerpnąć świeżości, złapać oddech, wyciszyć się, porozmawiać o kobiecych sprawach, pomedytować, rozładować napięcie, czegoś doświadczyć, coś nowego odkryć, czegoś się dowiedzieć...
...to spotkanie dla stuprocentowej Kobiety, która CHCE stać się lepszą, bardziej świadomą, konsekwentną, odważną, szczęśliwą oraz chce osiągnąć sukces osobisty i zawodowy...

Spotkanie z Wiceprezydentem Świdnicy

świdnica

Dzięki życzliwości i otwartości władz Świdnicy, spotkaliśmy się z Wiceprezydentem Miasta Szymonem Chojnowskim oraz Dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Danutą Nowicką. Tematem spotkania było zorganizowanie w Świdnicy Konferencji I need… to be father’ 2019: świadome ojcostwo oraz Koncertu finałowego’ 2019 Konkursu Tato Roku’ 2018 i Konkursu Passion. Pan Prezydent przyjął nas bardzo życzliwie i wyraził swoją otwartość na naszą inicjatywę.

Zamiast kwiatów

Zamiast kwiatów

W Walentynki zainicjowaliśmy naszą kampanię Zamiast kwiatów, w której pragniemy zaprosić do udziału wszystkich narzeczonych i poprosić o zastąpienie kwiatów, które mogliby otrzymać w dniu ślubu, innymi formami życzliwości. Może to być zbiórka zabawek, witamin, ręczników, lizaków albo pieniędzy na jeden z naszych projektów.

Spotkanie Prezydenta Miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi

5 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" Pan Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Wraz z nim udział w spotkaniu wziął Pan Maciej Biskupski – Przewodniczący Rady Miasta Katowice, Pani Marzena Szuba Wiceprezydent Miasta Katowice, Pani Dorota Kocurek - Poznańska – córka śp. Józefa Kocurka Wiceprezydenta Miasta Katowice, naczelnicy wydziałów, dyrektorzy jednostek miejskich, pracownicy realizujący zadania we współpracy z organizacjami pozarządowymi, Rada Seniorów Miasta Katowice i Powiatowa Rada działalności Pożytku Publicznego w Katowicach.
Głównym punktem programu spotkania było wręczenie przez Prezydenta po raz siódmy nagrody im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej za wykazanie się szczególnym zaangażowaniem na rzecz mieszkańców naszego miasta.
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Prezydenta, który podsumował dotychczasową współpracę z organizacjami pozarządowymi, zwrócił uwagę na zwiększającą się ofertę skierowaną do seniorów oraz przypomniał o nowych elementach współpracy z trzecim sektorem.
Po raz kolejny Prezydent podkreślił wagę działań organizacji, których aktywność i zaangażowanie służy podnoszeniu jakości życia mieszkańców naszego miasta w różnych obszarach życia publicznego.

Źródło: https://www.katowice.eu/

NGO podsumowanie

spotkanie z prezydentem spotkanie z prezydentem

Afryka z poziomu dziecka. Wystawa i panel.

Nasza Fundacja została partnerem projektu DZIECI GAMBII Fundacji URODZENI BY ŻYĆ. W ramach działań organizowana jest wyprawa do szkoły w Brufut w Gambii. Pierwszym etapem projektu jest wystawa i panel dyskusyjny „Afryka z poziomu dziecka”, które odbędą się 17 stycznia 2019 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Do grona panelistów został zaproszony z naszej Fundacji Bogusław Barański. Więcej szczegółów: http://www.urodzenibyzyc.pl/dzieci-gambii/program-ramowy/

afryka

Życzenia Noworoczne 2019

życzenia

W Nowym 2019 Roku
niech nie zabraknie Wam odwagi, determinacji i konsekwencji,
aby realizować marzenia.
A jeśli te już się spełnią, to miejcie kolejne – warto marzyć!
Nie przejmujcie się niepowodzeniami – one są potrzebne, to wyzwania.
Miejcie optymistyczne nastawienie do wszystkiego.
Jeśli napotkacie przeszkody, to kto ma je pokonać jak nie WY!
Na początku Nowego Roku powiedzcie sobie:
jest OK, a będzie jeszcze lepiej...
Naprawdę nic nie MUSZĘ...
przecież wszystko się zmienia, kiedy JA się zmieniam...
... dlatego życzymy Wam twórczej i kreatywnej zmiany
i pełnego rozwoju 2019 Roku

Życzenia Świąteczne 2019

życzenia świąteczne

I need... to dream

marzenia

Dziękując za to, że jesteście z nami i za cały 2018 rok, przygotowaliśmy dla was akcję I need...to dream. Ma ona pomóc Wam wybrać postanowienia noworoczne i co ważniejsze wytrwać w nich przez cały 2019 rok. Wystarczy polubić nasz profil i pod każdym postem, który będzie pojawiać się od jutra do 31.12.2018 na naszym Facebooku, napisać "chcę". Otrzymacie prywatną wiadomość z plikiem pdf, w którym damy Wam wskazówki, jak to wszystko osiągnąć. Śledźcie nasz Facebook. Jutro startujemy.

I need... Santa Claus – podziękowanie

  Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, otwarte serca i pomoc wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej kampanii I need... Santa Claus. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych partnerów:
 • Firma Seget;
 • Salon kosmetyczno – fryzjerski Świat Piękna w Katowicach
 • Kawiarnia Srebrna Łyżeczka;
 • Ritual Club Katowice;
 • Passion & Mercy Community z Malmo w Szwecji

Pieniądze były zbierane w 16 punktach na Śląsku i w Szwecji do puszek oraz na konto. Zebraliśmy 3110 zł, które zostały przekazane na zakup żywności, pampersów, mleka i zabawek dla dzieci z sierocińca Safe Haven w Mbarara w Ugandzie.

I need... Santa Claus

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej kampanii społecznej I need... Santa Claus, w czasie której zbieramy pieniądze na żywność, pampersy, mleko i zabawki dla dzieci z naszego sierocińca Safe Haven w Mbarara w Ugandzie. Kampania trwa od 26 listopada do 15 grudnia. Zbiórkę prowadzimy w 15 punktach na terenie Śląska oraz w Szwecji.

Pomóżmy Mikołajowi dotrzeć do Ugandy, by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Gorąco dziękujemy!

Naprawdę Dobry Wieczór - kobiece wieczory z zapachem pomarańczy

Naprawdę Dobry Wieczór czyli kobiece wieczory z zapachem pomarańczy
WARSZTATY DLA KOBIET
to inicjatywa dla każdej kobiety, która chce się zatrzymać w zgiełku miasta, w gonitwie codzienności, w natłoku spraw, obowiązków i problemów, pośród stresu...
...po to, by chwilę pomyśleć, zaczerpnąć świeżości, złapać oddech, wyciszyć się, porozmawiać o kobiecych sprawach, pomedytować, rozładować napięcie, czegoś doświadczyć, coś nowego odkryć, czegoś się dowiedzieć...
...to wieczór dla 100% kobiety, która CHCE stać się lepszą, bardziej świadomą, konsekwentną, odważną...
Dlaczego pomarańcza?
Pomarańcza orzeźwia, wzmacnia, odżywia, jest źródłem witamin, błonnika, czyli ma dobre właściwości i działanie.
Ma to być impuls dla każdej KOBIETY, by zapragnąć nowej, dobrej jakości życia.
Warsztaty odbywają się w budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Francuskiej 70 w dniach 29, 30 listopada oraz 6 i 7 grudnia 2018.

Mikołajkowy Maraton Zumby

W piątek 7 grudnia 2018 zapraszamy na Mikołajkowy Maraton Zumby, który odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Prowadzącym Maraton będzie absolwent III L.O., Instruktor Zumby i przedstawiciel Rady Fundacji Marek Kalloch. To początek projektu I need..., w którym będziemy zapraszali do aktywności fizycznej mieszkańców w różnych miejscach Katowic. Jednocześnie w ramach Mikołajkowego Maratonu Zumby zapraszamy młodzież III L.O. do przygotowania wspólnie z nami spotu promocyjnego Kampanii Szkoły Nadziei, którą przeprowadzimy w Katowickich Szkołach po feriach zimowych.

4. urodziny Rituala

24 listopada odbyły się 4. urodziny naszego Partnera czyli RITUALA, przeżywaliśmy je w klimacie lat 50-tych czyli totalnie na rock’n’rollową nutę. Naszą Fundację reprezentowali Bogusław i Piotr. Zabawa była świetna, a atmosfera rewelacyjna w doborowym towarzystwie ritualowych klubowiczów i klubowiczek. Życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałych kolejnych lat działalności.

Spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach

7.11.2018
Po raz pierwszy nasza Fundacja uczestniczyła w comiesięcznym spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach. Była to okazja do zaprezentowania naszej działalności innym organizacjom oraz mogliśmy się dowiedzieć o zbliżających się Konkursach dla organizacji pozarządowych oraz o różnych inicjatywach, które będą miały miejsce w Katowicach.

Koncert Wszystkiego Najlepszego Polsko

W Oddziale Dolnośląskim odbyły się warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i seniorów z Powiatu Wrocławskiego, prowadzone przez Justynę Rożewicz – Suszczyńską wraz z Zespołem Amazing Band. Projekt zakończył się podniosłym Koncertem Pieśni Patriotycznych Wszystkiego Najlepszego Polsko, 12 października 2018 w Kątach Wrocławskich, podczas którego zaprezentowali się uczestnicy warsztatów.

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej. Panel: "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Uroczystość wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla.

4.10.2018
Podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, Stowarzyszenie Aktywność Kobiet zorganizowało panel "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Panelistami byli: Ilona Antoniszyn – Klik, Joanna Bensz oraz Bogusław Barański z naszej Fundacji. Panel prowadzony przez Magdalenę Rygiel zainaugurował nowy projekt Stowarzyszenia "Aktywność Kobiet" "PO PIERWSZE ZDROWIE". Podczas Kongresu w Krzyżowej odbyła się również uroczystośc wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla. W gronie Ambasadorów nominujących, a jednocześnie Jurorem Konkursu był Bogusław Barański. Wśród Laureatów znaleźli się: Justyna Różewicz – Suszczyńska nagrodzona w kategorii: Kobieta Przyszłości oraz Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna – nagrodzona w kategorii: Kobieta Rządzi. Obu Laureatkom serdecznie gratulujemy.