Sztuka teatralna o Hance Bielickiej w Teatrze Kamienica

9.12.2023: Dorota Osman i Bogusław Barański mieli przyjemność być na sztuce teatralnej "Halo tu Bielicka czyli być jak Hanka" w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Spektakl to muzyczna opowieść o przyjaźni dla której dystans jest bez znaczenia, wyrzeczeniach, które czasem trzeba podjąć i satysfakcji płynącej ze zrealizowanych marzeń. Opowieść o dwojgu ludziach, których połączyła praca i dzięki niej stali się sobie bliscy (choć na odległość).

Opis spektaklu
Ona – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą prawie trzydzieści lat i to wszystko przez telefon...
Hanka Bielicka, wielka gwiazda estrady oraz Bogdan Brzeziński, autor jej monologów (napisał ich dla niej około tysiąca) i wieloletni przyjaciel, stali się inspiracją dla tej historii.

W spektaklu "Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka" nie ujrzycie Państwo próby odwzorowania Hanki Bielickiej. Scenicznej osobowości tej gwiazdy estrady nie da się odtworzyć! Na tym polegał jej geniusz.
Ujrzycie aktorkę o podobnym temperamencie i poczuciu humoru, jedną z wielu, dla których Bielicka była wzorem. Należy bowiem przywoływać i pielęgnować pamięć o tych, którzy uosabiają to, czego sami szukamy w życiu i stanowią dla nas inspirację.
Spektakl, który powstał z okazji 35-lecia pracy scenicznej Aldony Jankowskiej dedykujemy pamięci jej przyjaciela i managera Henryka Pasiuta

.

Czas trwania spektaklu – 100 min. z przerwą

https://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/147/halo-tu-bielicka-czyli-byc-jak-hanka

Bardzo serdecznie polecamy Państwu ten spektakl, w którym niezwykle zjawiskowo gra główną rolę Pani Aldona Jankowska.

Sztuka